mail : kontakt@onesto.pl | telefon : +48 516 000 816

Okna z montażem Myszków

Widok budynku z wymienionymi oknami - ONESTO

Drutex IGLO Energy – idealne okna do programu Czyste Powietrze

Nasz Klient z Myszkowa, który rozpoczął termomodernizację swojego budynku we właściwej kolejności, zwrócił się z prośbą o dopasowanie takiej stolarki, która spełniała wymogi programu Czyste Powietrze.

Jaki współczynnik U do Czystego Powietrza?

Zgodnie z programami w 2022r. współczynnik przenikalności cieplnej Uw winien wynosić mniej niż 0,9W/m2*K dla całego okna lub drzwi balkonowych/tarasowych.

Proponowane przez nas okna Drutex IGLO Energy Classic wykonane zostały w zewnętrznej okleinie koloru orzech (orzech ciemny), natomiast wewnątrz zastosowany został uniwersalny kolor biały, który pasuje do każdego rodzaju wykończenia wnętrza.

Jak zamontować okna w starym domu?

Zgodnie z aktualną wiedzą i wynikami badań stolarka okienna powinna być zamontowana jak najbliżej warstwy ocieplenia. W tym konkretnym przypadku Zamawiający zdecydował aby montaż odbył się do lica zewnętrznej krawędzi ściany, gdyż jest to najrozsądniejsze rozwiązanie pod kątem jakość/cena.

Jaka jest różnica w przypadku montażu w głąb ściany lub do jej zewnętrznej krawędzi? Podstawowa to fakt, że przez ściany zewnętrzne przebiegają izotermy, które w zależności od ich przebiegu sprawiają, że punkt rosy przebiega przez mur lub wykracza poza niego. Co tak na prawdę to oznacza dla inwestora?

im bliżej okno zewnętrznej krawędzi muru tym cieplejsza będzie cała ściana

Im głębiej stolarka będzie wsunięta w mur, tym głębiej przesuwa się punkt rosy.

Ciepły montaż przy wymianie okien

Niezależnie od tego czy montujemy okna w nowym budynku, czy jest to wymiana – prawidłowy montaż wykonuje się tylko w sposób warstwowy.

Nasz Klient zdecydował, że aby zredukować koszty inwestycji uszczelnienie warstwy izolacji okna uszczelnił samodzielnie z użyciem zakupionych u nas materiałów (folia w płynie do okien).

Zatem okna Drutex w Myszkowie zamontowane są:

  • do lica zewnętrznej krawędzi muru
  • uszczelnione pianą poliuretenową
  • uszczelnione w dolnej części z użyciem uszczelniacza budowlanego (Illbruck SP525)
  • uszczelnione we własnym zakresie z użyciem folii w płynie (Illbruck SP925)

Tak wykonany montaż jest w pełni prawidłowy i co najważniejsze – nadaje się do skorzystania z programu Czyste Powietrze 2022.

W ramach montażu wstawione zostały również parapety wewnętrzne PCV w kolorze marmurek, które docięte zostały pod wymiar nierównych wnęk okiennych.

Chcesz skorzystać z dofinansowania do wymiany okien w swoim domu (Czyste Powietrze)? Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość. Pomożemy dobrać Ci właściwe rozwiązanie, bezpłatnie zmierzymy okna i zaproponujemy optymalną formę montażu.

Zapraszamy codziennie do naszego biura w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 11/7, gdzie można zobaczyć wszystkie proponowane przez nas rozwiązania i przy najlepszej w mieście kawie porozmawiać o tym co jest ważne dla Ciebie i najlepsze dla Twojego domu. Potrzebujesz okien w Siewierzu lub Koziegłowach? Odległość nie ma dla nas znaczenia. Zadzwoń i dowiedz się co możemy dla Ciebie zrobić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.