Montaż okien w nowych budynkach
Od lat zajmujemy się profesjonalnym montażem stolarki okiennej tj. okien, drzwi balkonowych, okien uchylno-przesuwnych, drzwi przesuwnych typu HST, witryn i innych.
Zmieniające się trendy w budownictwie sprawiają, że na dzień dzisiejszy większość montaży inwestorzy decydują się wykonać “tak jak należy”, czyli z zachowaniem wszystkich wytycznych producentów i instytutów budowlanych. Dzięki temu, coś co kilka lat temu było wyjątkiem – dziś stało się standardem i większość okien plastikowych, aluminiowych i drewnianych montujemy już warstwowo, niejednokrotnie na podwalinach z XPS, purenitu czy Klinarytu a okna osadzone są na ciepłych profilach podokiennych wykonanych z XPS, poliuretanu, czy PCV. Dzięki takim rozwiązaniom budynki, w których wykonywaliśmy usługi “nie świecą” się na termowizji oraz bez problemu zdają egzamin badania metodą Blower-door.
Warstwowy (tzw. ciepły) montaż daje Ci gwarancję szczelności oraz dobrej izolacji Twojego budynku. Pamiętaj, uszczelnienia stolarki nie da się bezinwazyjnie wymienić po kilku latach użytkowania budynku.
Jak możemy zamontować (uszczelnić) Twoje okna?
- Montaż warstwowy (tzw. ciepły montaż) – jedyny słuszny i rekomendowany
- montaż okien z użyciem taśmy rozprężnej 3-funkcyjnej i uszczelniaczy budowlanych
- montaż stolarki z użyciem piany poliuretanowej oraz folii okiennych uniwersalnych
- montaż okien na pianę montażową i uszczelnienie z użyciem folii okiennych paroprzepuszczalnych i paroszczelnych
- montaż stolarki z użyciem piany poliuretanowej i membrany płynnej (folie okienne w płynie)
- Montaż “ekonomiczny” – na życzenie inwestora
- montaż z użyciem piany poliuretanowej, którą inwestor deklaruje się zaizolować we własnym zakresie z użyciem folii okiennych w rolce lub w płynie tak aby finalnie montaż był wykonany zgodnie z instrukcją producenta i normami.
Ważne! Powyższa lista obejmuje sposoby uszczelnienia połączenia ościeżnicy stolarki z murem. Standardową i podstawową procedurą montażu jest mechaniczny montaż okna w murze, który zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie.
Jaki montaż najczęściej wykonujemy? Warstwowy. Kompleksowo. Dzięki temu nasi klienci nie muszą po zakończonym montażu wykonywać dodatkowych prac związanych z uszczelnieniem swoich okien i mogą przystępować bezpiecznie do dalszej realizacji inwestycji.
Kto z kolei decyduje się na montaż w wersji ekonomicznej? Osoby, które budują systemem gospodarczym, dysponują wolnym czasem i chcą zaoszczędzić na samym montażu stolarki a jednocześnie czują się na siłach aby samodzielnie uszczelnić połączenie okna z murem we własnym zakresie.
Niezależnie od wybranego sposobu montażu – okna zawsze zamocowane są mechanicznie w ten sam sposób i funkcjonować będą należycie. Jedyna różnica to izolacja połączenia ościeżnicy z murem – wybierz zatem rozsądnie i zleć montaż fachowcom z długoletnim doświadczeniem lub we własnym zakresie wykonaj ostatnią fazę montażu czyli uszczelnienie.
Gdzie montujemy okna (osadzenie w ścianie)?
- Do lica zewnętrznej krawędzi muru (ściany) – w ścianach 2-warstwowych
Jest to najpopularniejszy i najrozsądniejszy na dzień dzisiejszy pod kątem cena/jakość sposób osadzenia stolarki. Dzięki temu izotermy w ścianie przebiegają tak, że punkt rosy znajduje się niemal całkowicie poza murem. Stosuje się w budynkach wymurowanych z betonu komórkowego, pustaka ceramicznego poryzowanego (Porotherm), czy pustaków piaskowo-wapiennych (Silka), które dodatkowo posiadają zewnętrzną warstwę izolacji ze styropianu lub wełny mineralnej/skalnej. - W środku muru (ściany) – w ścianach 1-warstwowych (np. Ytong)
Stosowany w przypadku grubych, jednowarstwowych murów z ciepłych pustaków typu Ytong, które przy szerokości 48cm zapewniają właściwą przenikalność U dla całego muru. W przypadku tego rodzaju montażu ważne jest natomiast dodatkowe zabudowanie ościeży po stronie zewnętrznej stolarki tak aby rama była osłonięta ciepłym materiałem (np. styropian, wełna czy pustak). - Montaż w warstwie ocieplenia
Coraz bardziej popularny choć na dzień dzisiejszy nadal nieopłacalny pod kątem jakość/cena ze względu na fakt, iż koszty dobrego uszczelnienia stolarki montowanej z użyciem konsol (np. Knelsen) są porównywalne z systemem Illbruck MOWO (najlepsze na ten moment rozwiązanie) lub Soudal SWS. Co prawda przebieg izoterm jest w tej sytuacji idealny natomiast nakłady poniesione na ten system montażu nie zwrócą się nawet w 10-letnim okresie użytkowania w postaci oszczędności na np. ogrzewaniu budynku.
Jak wygląda procedura montażu z ONESTO
- Przygotowujemy wstępną propozycję na dostawę i montaż stolarki zgodnie z Twoim projektem
- Po zaakceptowaniu wstępnych warunków spotykamy się na budowie aby precyzyjnie określić wymiary i miejsce montażu stolarki oraz zakres prac do wykonania przez nas jak i przez Twoich budowlańców przed montażem
- Sporządzamy obustronną umowę, na podstawie której realizujemy zamówienie
- Po dostarczeniu stolarki z fabryki umawiamy termin montażu
- Montujemy!
- Po odbiorze prac rozpoczyna się okres gwarancyjny, w trakcie którego jesteśmy do Twojej dyspozycji
- Czekamy na kontakt w sprawie montażu rolet zewnętrznych, bramy garażowej, żaluzji, drzwi wejściowych, wewnętrznych, osłon okiennych i moskitier!
Udzielamy 24-miesięcznej gwarancji na usługę montażu i bierzemy pełną odpowiedzialność za to, aby w Twoim budynku stolarka zamontowana była profesjonalnie i działała przez długie lata tak jak należy. Niezależnie, czy Twoja budowa znajduje się w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Zawierciu, Katowicach czy w Żywcu albo Łodzi – dojedziemy wszędzie gdzie nas potrzebujesz.