Montaż rolet i żaluzji wewnętrznych

Żaluzje, plisy i rolety wewnętrzne z montażem – chętnie pomożemy!

“Panie kochany, przecież to żadna filozofia zamontować rolety, kupiłem kiedyś rolety w Castoramie, była instrukcja i do tej pory działało…”

Każdy może być bohaterem w swoim domu – pochwalamy taką postawę.

Jeżeli jednak chcesz mieć święty spokój, wybierz pomiar realizowany przez nas i nasz montaż – masz wtedy gwarancję, że wszystko będzie pasowało, a w razie problemów gwarancja obejmuje nie tylko samą roletę ale także usługę montażu.

Rolety z montażem – ale jakim?

Wariantów jak zawsze jest kilka, bowiem mocowanie może być:

  • do skrzydła okiennego (inwazyjnie lub bezinwazyjnie)
  • do skrzydła okiennego między listwami przyszybowymi (starsze okna)
  • do ramy okiennej (z wierceniem lub bez wiercenia)
  • do górnej części ościeża (wnęki okiennej) – tylko inwazyjnie
  • poza ościeżem (do ściany nad oknem) – tylko inwazyjnie
  • do sufitu (płaskiego lub montaż żaluzji we wnęce sufitowej) – tylko z wierceniem

W przypadku rolet materiałowych czy dzień/noc najczęściej wybierany produkt to rolety w kasecie PCV lub aluminiowej. Rolety takie wyposażone są najczęściej w przestrzenne prowadnice, które sprawiają, że po uchyleniu okna materiał nadal przylega i zasłania światło w prawidłowy sposób. Te rolety montowane są do skrzydeł okiennych i mogą zostać tylko przyklejone (zupełnie wystarczające pod warunkiem prawidłowego przygotowania powierzchni) lub przykręcone.

Żaluzje drewniane lub aluminiowe (metalowe) montujemy w większości przypadków do sufitu lub do ściany nad oknem – rzadziej do samych skrzydeł. Każdy z tych wariantów wymaga natomiast mechanicznego mocowania do powierzchni ze względu na sporą wagę żaluzji (szczególnie drewnianych lub bambusowych o szerokości lameli 50mm).

Żaluzje plisowane (popularnie zwane po prostu plisami) da się zamontować bezinwazyjnie jednak najlepszą funkcjonalność uzyskujemy montując je inwazyjnie (przykręcając mocowania wkrętami) do listew przyszybowych okna. Niezależnie czy są to plisy standardowe, czy duo (plisy dzień/noc) – montaż odbywa się w ten sam sposób.

Żaluzje pionowe siłą rzeczy montuje się do sufitu gdyż z racji swojej specyfiki zasłaniają one pionowymi pasami przestrzeń od sufitu do podłogi lub parapetu. Oczywiście istnieją mocowania do ściany, jednak stosowane są bardzo sporadycznie ze względu na wątpliwą estetykę takiego rozwiązania.

Rolety rzymskie – montować je możemy do skrzydeł okiennych co jest bardzo niepraktyczne i nieestetyczne, albo na zewnątrz wnęki okiennej do ściany lub sufitu. Ważna przy montażu jest świadomość, że po całkowitym zwinięciu materiał nadal zajmuje kilkadziesiąt centymetrów wysokości więc aby skrzydło okienne bezkolizyjnie mogło się otworzyć – szyna musi być przykręcona odpowiednio powyżej wnęki okiennej – najlepiej do sufitu. To samo dotyczy rolet rzymskich typu dzień/noc.

Rolety wewnętrzne z silnikiem i automatyką na pilota lub WiFi?

Każdy system rolet da się wyposażyć w silnik i elektronikę sterującą. Nie znaczy to jednak, że w każdym wypadku się to opłaca. Dlatego warto wpaść do nas i porozmawiać na temat tego jaki efekt chcemy osiągnąć z użyciem automatycznie sterowanej rolety – być może znajdziemy jakieś inne, tańsze i równie dobre lub lepsze rozwiązanie.

Najczęstszym systemem rolet, który wyposażamy w automatykę to rolety materiałowe, na dzień dzisiejszy proponujemy rolety, które mają wbudowany akumulator i nie wymagają doprowadzania zewnętrznej instalacji elektrycznej, przy czym bateria wystarcza na około 6 miesięcy pracy (2 cykle/dzień) a ładowana jest z użyciem ładowarki usb (np. powerbank).

Drugi w kolejności to rolety rzymskie, które same w sobie nie są najtańszym rozwiązaniem natomiast w połączeniu z automatyką robią “efekt WOW!” zapewniając niesamowitą estetykę i funkcjonalność.

Dlaczego warto wybrać ONESTO?

Ponieważ montujemy rolety i żaluzje regularnie. Wedle zasady – wszystko jest proste jak się to potrafi. Tak – dla nas jest to proste bo potrafimy i regularnie montujemy żaluzje pionowe, poziome, rolety rzymskie, rolety w kasetach aluminiowych, PCV, rolety mini, materiałowe, żaluzje drewniane, aluminiowe i inne.

Jak najlepiej kupić rolety, żaluzje lub plisy z montażem?

Zapraszamy do naszego salonu przy ul. Sienkiewicza 11/7 w Dąbrowie Górniczej. Wspólnie napijemy się dobrej kawy lub herbaty (mamy w czym wybierać!) i sprawdzimy wszystkie możliwe warianty osłon okiennych do Twojej stolarki. Wybierzesz materiały, rodzaj sterowania, kaset i wyposażenie a my chętnie zmierzymy, dostarczymy i zamontujemy dla Ciebie rolety.