Montaż moskitier
Moskitiery z montażem? Zapraszamy do nas.
Nie musisz zgrywać bohatera domu. Z pozoru proste w montażu moskitiery potrafią przyprawić o ból głowy. Mamy na to sprawdzony sposób – zamów moskitiery u nas, przyjedziemy na fachowy pomiar połączony z doradztwem produktowym a następnie dostarczymy i zamontujemy Twoje nowe moskitiery.
Jakie są rodzaje moskitier (tych, które znamy i polecamy)?
Moskitiery ramkowe (stałe)
Klasyczna “siatka na robaki”. Ramka aluminiowa a w środku rozpięta siatka w kolorze szarym lub czarnym (biały za bardzo się brudzi). Montaż odbywa się bezinwazyjnie z użyciem specjalnych zaczepów.
Zalety?
- Jeżeli nikt lub nic nie uszkodzi jej mechanicznie (nóż, koci pazur, rozpędzony pies itp.) to w zasadzie jest bezawaryjnym i skutecznym zabezpieczeniem przed owadami latającymi przez długie lata (zimą też może zostać na oknie).
- Wymiana uszkodzonej siatki kosztuje grosze.
Wady?
- Przy założonej moskitierze stałej palacze mają problem z wychyleniem się przez okno. To samo tyczy sytuacji gdy właściciel lubi wypoczynek z poduszką na parapecie i podziwianie widoków z okna. Niestety mimo tego, że montaż nie jest trudny – jest na tyle uciążliwy, że codzienne zdejmowanie i montowanie jej nie wchodzi w grę.
- W przypadku gdy ościeże zewnętrzne (tynk) zasłania cały profil okienny – montaż jest problematyczny i wymaga przeróbek na miejscu montażu.
Moskitiery przesuwne (skrzydłowe)
Jeszcze kilka lat temu “produkt sezonu”. Został wyparty przez “siatki na owady” plisowane, czyli przesuwne ale bez stałej ramy aluminiowej. Wracając do konstrukcji, siatka rozpięta jest pomiędzy aluminiowymi profilami, na dole których znajdują się rolki. Cała moskitiera jeździ na dolnej prowadnicy. Do prawidłowego montażu wymagane jest przykręcenie kilkunastu wkrętów do ramy okiennej, bądź ściany (“od czoła”) tak aby prawidłowo funkcjonowała. Nie toleruje krzywizn ościeży i podłogi.
Zalety:
- Chroni przed owadami 🙂
- Wymiana siatki jest równie tania jak w przypadku moskitier ramkowych.
Wady:
- Montaż wymaga idealnie prostego otworu, lub jeżeli nie to musimy pogodzić się ze szczelinami pomiędzy ramą moskitiery a murem/ścianą.
- W przypadku np. balkonów 2-skrzydłowych ze słupkiem ruchomym rozwiązanie się nie sprawdza – moskitiera zawsze zasłania jedną połówkę okna.
Moskitiery przesuwne (plisowane)
Najczęściej montowany do dnia dzisiejszego produkt anty-owadowy. Polecamy wszystkim ze względu na fakt, iż są uniwersalnym produktem, który może i nie jest najtańszy – ale za to jest zdecydowanie najlepszy z dostępnych.
Moskitiera zsuwa się na jeden z wybranych boków. Siatka wykonana jest w formie harmonijki, która składa się w trakcie zsuwania. Całość napięta jest sznurkami, które stabilnie trzymają konstrukcję.
Montaż? Inwazyjny lub bezinwazyjny. Zależy od potrzeb Klienta. Wolimy przykręcić choćby narożniki, natomiast czasami nie ma takiej możliwości. Stosujemy wtedy taśmę 2-stronną o odpowiedniej wytrzymałości i jak do tej pory wszystkie zamontowane moskitiery trzymają się na swoich miejscach (jakby odpadły to gwarancja na montaż wynosi 24-miesiące – na pewno ktoś by zadzwonił).
Zalety:
- Pasuje do (prawie) każdego typu okna, balkonu jednoskrzydłowego, 2-skrzydłowego, okna przesuwnego, dachowego, uchylnego, rozwiernego itd.
- Można zamontować inwazyjnie lub bezinwazyjnie (na klej). “Wybacza” krzywiznę podłogi/tarasu i ścian.
- Sznurki i siatka są bardzo wytrzymałe. Są odporne nawet na wybiegającego przez moskitierę na zewnątrz psa (sprawdzone!).
- Nie zajmuje miejsca na balkonie/tarasie.
- Można montować nawet gdy mamy rolety zewnętrzne.
Wady:
- Wymiana siatki jest dużo droższa niż w przypadku moskitiery ramkowej (wina tego, że siatka na rynku jest droga a jej wymiana wymaga więcej zaangażowania i wiedzy niż w innych moskitierach).
- Nie zamyka się automatycznie (to jej jedyna wada wskazywana przez naszych Klientów, którzy porównują ją z moskitierą drzwiową – na zawiasach, która domyka się samoczynnie).
Moskitiery skrzydłowe (otwierane na zawiasach)
Czyli drugie drzwi otwierane na zewnątrz, tylko z siatką zamiast płyty. Rozwiązanie sprawia, że balkon lub taras częściowo jest zajęty przez otwierające się skrzydło. Montaż jest też inwazyjny ze względu na konieczność zamontowania 3 zawiasów oraz (na życzenie Klienta) dodatkowo magnesu, który przytrzyma zamkniętą moskitierę na miejscu.
Zalety?
- Ochrona przed robactwem
- Niższa w stosunku do plisowanych moskitier cena
- “Automatyczne” zamykanie – zawiasy sprężynowe, które domykają skrzydło
- Łatwa i tania wymiana uszkodzonej mechanicznie siatki
Wady?
- Zajmowane po stronie zewnętrznej okna miejsce
- Inwazyjny montaż (najgorsze są magnesy montowane po stronie klamki, które przykręca się do ramy okiennej)
- Montaż jedynie gdy rama okna jest odsłonięta (przykręcane wyłącznie do ramy okna lub innej równej powierzchni)
Produkty, które znamy, ale za które się nie bierzemy:
Moskitiery rolowane
– awaryjne
Moskitiery naklejane
– jednosezonowe
Moskitiery magnetyczne
– jednosezonowe i psujące nerwy właściciela
I z tych krótkich trzech powodów o produktach, których nie polecamy nie będziemy się rozpisywać. Skąd wiemy, że takie moskitiery istnieją? Od Klientów, którzy wymieniają je na solidne moskitiery, które im proponujemy. Zostań jednym z nich.
Chcesz zobaczyć jak działają wszystkie powyższe systemy, które mamy w ofercie?
Zapraszamy na kawę do salonu w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 11/7, zobaczysz, otworzysz, zamkniesz, szturchniesz – cokolwiek chcesz. Ekspozycja jest po to, żeby testować produkty w każdych warunkach 🙂 Zapraszamy również ze zwierzętami!