mail : kontakt@onesto.pl | telefon : +48 516 000 816

Wymiana okien w istniejących budynkach

Wiele lat temu rozpoczęliśmy przygodę z oknami i kontynuujemy ją codziennie wymieniając naszym Klientom okna na nowe

Wymień okna razem z nami, a po co w ogóle je wymieniać? Na przykład:

 • stare zżółknięte profile lub nieodpowiadający trendom kolor (ze względów estetycznych)
 • przedmuchy i nieszczelności (ze względu na komfort mieszkania)
 • strata ciepła (ze względów ekonomicznych)
 • i inne

Każdy powód jest tak samo ważny i istotny, niemniej tym co nam przyświeca jest znalezienie dla Ciebie takich okien, aby “robiły” to co jest dla Ciebie najważniejsze.

Ciepły, prawidłowy, warstwowy montaż w starym domu – czy to możliwe?

Tak. Wymaga to więcej pracy aniżeli w przypadku montażu w nowym budynku – niemniej jest równie ważne. O ile w nowym, równym otworze możemy szybko i sprawnie wykonać montaż warstwowy (czyli potocznie mówiąc ciepły montaż), o tyle w przypadku wymiany stolarki jest to zdecydowanie bardziej skomplikowane.

Ościeża zewnętrzne najczęściej są już ocieplone styropianem, wewnętrzne zaś otynkowane lub obudowane płytami G-K. Nie zdarzyło nam się jeszcze aby po wyrwaniu starych okien otwór był równy i przygotowany do wyklejenia folią okienną. Dlatego zgodnie z zaleceniami producentów systemów do montażu warstwowego stosujemy różne warianty, na przykład:

 • taśma rozprężna + piana poliuretanowa + folia okienna
 • taśma rozprężna + piana poliuretanowa + folia w płynie
 • folia okienna + piana poliuretanowa + folia w płynie

Wszystkie te opcje sprawiają, że połączenie ramy okna z murem jest szczelne a dyfuzja pary wodnej odbywa się w kierunku “na zewnątrz” złącza. Taki system montażu sprawia, że niwelujemy mostki termiczne powstające na obwodzie okien poprzez zawilgocenie samej, nieokrytej niczym piany.

Prawidłowo wykonany warstwowy (tzw. ciepły) montaż daje Ci gwarancję szczelności oraz dobrej izolacji. Pamiętaj, uszczelnienia stolarki nie da się bezinwazyjnie wymienić po kilku latach użytkowania okien.

Montaż okien na kotwy czy śruby ościeżnicowe?

Gdzie tylko to możliwe – stosujemy wkręty ościeżnicowe, które ze względu na swoje właściwości użytkowe stanowią podpory konstrukcyjne. Dzięki temu nie musimy stosować wymaganych przez ITB oraz producentów (instrukcje montażu) klocków dystansowych w narożach okien – w ich miejsce możemy zastosować już pianę lub taśmę rozprężną, czyli ciepły materiał, który poprawia właściwości izolacyjne okna.

Kotwy stosujemy w przypadku, gdy stan ściany nie pozwala na zastosowanie wkrętów ościeżnicowych lub w przypadku dużych, nieotwieralnych witryn (tzw. Fixów).

Okna przykręcone mechanicznie otwierają się i zamykają prawidłowo – zarówno piana jak i taśma rozprężna stanowią uszczelnienie połączenia ramy z murem.

Co znaczy kompleksowa wymiana okien?

Wymiana okien w mieszkaniu czy w domu wielokrotnie spędza sen z powiek Inwestorów. Niejednokrotnie słyszymy, że ludzie boją się zaczynać prace remontowe ponieważ znalezienie ekip budowlanych, które zajmą się różnymi pracami graniczy z cudem.

Ekstremalny przykład z Myszkowa opowiedziała nam Klientka, która kilka lat przed rozpoczęciem współpracy z nami znalazła firmę, która sprzedała jej okno. Ta sama klientka musiała następnie znaleźć kogoś kto najpierw zdemontuje jej okno, następnie wpada ekipa sprzedawcy, która wstawia okno a później kolejna brygada do wykonania montażu parapetów i obróbki tynkarskiej.

Piekielnie ważne dla nas jest to aby odciążyć naszych Klientów psychicznie i zapewnić spokój na każdym etapie wspólnej realizacji inwestycji. Mamy wśród swoich profesjonalnych monterów zarówno wykończeniowców, elektryków, automatyków jak i ogólno-budowlańców. Dzięki temu na każdym etapie radzimy sobie z każdym wyzwaniem, które przed nami stoi. 

W trakcie pomiaru zawsze ustalamy zakres usługi

Na życzenie Zamawiającego możemy jedynie zamontować zamawiane produkty w przygotowany wcześniej otwór. Najczęściej jednak zakres prac obejmuje szerokie spektrum działań np.:

 • demontaż stolarki okiennej drewnianej z utylizacją (lub z odzyskiem)
 • demontaż parapetów zewnętrznych i wewnętrznych z utylizacją (lub odzyskiem)
 • przygotowanie otworu do montażu okna
 • montaż stolarki okiennej PCV/Aluminiowej/Drewnianej w przygotowany otwór
 • uszczelnienie z użyciem ustalonej wcześniej metody
 • montaż parapetów zewnętrznych i wewnętrznych
 • obróbka tynkarska po stronie wewnętrznej tynkiem gipsowym/obróbka G-K z przygotowaniem pod malowanie
 • obróbka tynkarska po stronie zewnętrznej z użyciem masy akrylowej/tynku strukturalnego
 • prace dodatkowe: np. malowanie ścian dookoła lub osadzanie kątowników w ościeżach, lub montaż wsporników pod parapety

Wymiana okien z ocieploną elewacją i ościeżami

Potrafimy wymieniać okna tak, aby nie uszkodzić zewnętrznej, ocieplonej już elewacji. Mamy sprawdzone sposoby na to, aby w trakcie demontażu starych okien nie uszkodzić tynku strukturalnego, dzięki czemu po wymianie pozostaje jedynie niewielka fuga wykonana z masy strukturalnej uszczelniającej, którą wykańczamy zewnętrzną część ościeża. Sprawdź nasze realizacje i zobacz jak to wygląda!

Jak wygląda procedura montażu z ONESTO

 1. Przygotowujemy wstępną propozycję na dostawę i montaż stolarki zgodnie z Twoim projektem
 2. Po zaakceptowaniu wstępnych warunków spotykamy się na budowie aby precyzyjnie określić wymiary i miejsce montażu stolarki oraz zakres prac do wykonania przez nas jak i przez Twoich budowlańców przed montażem
 3. Sporządzamy obustronną umowę, na podstawie której realizujemy zamówienie
 4. Po dostarczeniu stolarki z fabryki umawiamy termin montażu
 5. Montujemy!
 6. Po odbiorze prac rozpoczyna się okres gwarancyjny, w trakcie którego jesteśmy do Twojej dyspozycji
 7. Czekamy na kontakt w sprawie montażu rolet zewnętrznych, żaluzji, drzwi wejściowych, wewnętrznych, osłon okiennych i moskitier!

Udzielamy 24-miesięcznej gwarancji na usługę montażu i bierzemy pełną odpowiedzialność za to, aby w Twoim budynku stolarka zamontowana była profesjonalnie i działała przez długie lata tak jak należy. Niezależnie, czy Twoja budowa znajduje się w Myszkowie, Sosnowcu, Zawierciu, Katowicach czy w Mikołowie albo Radomsku – dojedziemy wszędzie gdzie nas potrzebujesz.