Nowy dom, lub stary budynek, który nasi Klienci decydują się remontować bądź rozbudować zawsze wymaga gruntownej analizy na etapie projektowania. Podstawowe pytanie, które dotyczy stolarki okiennej zazwyczaj brzmi:
Jakie okna do nowego domu?
Ilość możliwości jest na szczęście skończona. Ze względu na materiał możemy bowiem wybierać w zasadzie z najpopularniejszych wariantów, czyli:
- okna plastikowe (PCV)
- okna drewniane
- okna aluminiowe
- okna drewniano-aluminiowe
Odpowiedź na pytanie jakie okna wybrać najczęściej przychodzi wraz z analizą stanu finansów i tego, ile chcemy wydać na stolarkę. Jesteśmy dalecy od haseł w stylu “okna są najważniejsze w całej budowie”, natomiast fakt – są dość istotne. Dlaczego?
Okna zamontowane na etapie budowy pozostaną tam przez co najmniej kilkanaście lat!
Czemu wybór okien jest trudny?
Temat rzeka, który zaczepiamy przy wielu realizacjach i w naszych poradnikach. Mnogość profili oraz systemów okiennych to jedno. Każdy z tych systemów możemy “uzbroić” dowolną liczbą elementów i wariantów. Producentów okien jest na dzień dzisiejszy kilkuset w Polsce. Gdyby podjąć próbę skonfigurowania wszystkich wariantów okien dostępnych w naszym kraju byłoby to kilkaset tysięcy opcji (jeżeli nie więcej).
Co w oknie można sobie wybrać?
- producenta profilu/systemodawcę
- głębokość zabudowy (np. 70, 80, 82, 90, 92, 100mm)
- kolor rdzenia profilu
- kolor laminatu (okleiny)
- rodzaj wzmocnienia wewnętrznego (stalowe, z włókna szklaneg0)
- rodzaj listew przyszybowych (okrągłe, “kanciaste” itp.)
- okucia (oraz ich wyposażenie, to kolejne kilkanaście opcji)
- pakiet szybowy (2, 3-szybowy, pakiety antywłamaniowe, dźwiękochłonne, odbijające promienie słoneczne, barwione itd.)
- sposób montażu pakietów szybowych
- wyposażenie dodatkowe (np. klamki, blokady, zatrzaski, ciepłe listwy podokienne itd.)
Jak człowiek, który nie jest specjalistą w budownictwie ma się na tym wszystkim znać i sobie z tym poradzić gdy opcji jest tak wiele?
Nie daj się zwariować!
W każdym aspekcie można przesadzić. Czy potrzebnie? Absolutnie nie.
Dobry stosunek jakości do ceny
Nasi klienci zdecydowali się wybrać okna, które:
- są ciepłe
- są wykonane z pierwotnego PCV
- mają dodatkową 3 uszcelkę
- posiadają gruby, niemal 5-centymetrowej grubości pakiet szybowy
- są produkowane w Polsce
- mają 5-letnią gwarancję realizowaną przez serwis producenta
- montowane będą warstwowo i na ciepłych podwalinach
Wybór padł na okna firmy Drutex. Profil IGLO Energy Classic w kolorze złotego dębu. Okna montowane na podwalinach z klinarytu oraz warstwowo przy wykorzystaniu 3-funkcyjnych taśm rozprężnych systemu Illbruck i3.
Okna posiadają standardowe wyposażenie. W każdym oknie jedno skrzydło jest uchylne, drzwi balkonowe wyposażone są w słupki ruchome. Każde skrzydło posiada zaczepy antywyważeniowe, które poprawiają bezpieczeństwo okna i uniemożliwiają otwarcie go z użyciem prostych narzędzi. Skrzydła uchylne posiadają opcję tzw. mikrowentylacji (klamka w pozycji 45 stopni w górę), która umożliwia delikatne rozszczelnienie stolarki. Każde skrzydło ma możliwość regulacji we wszystkich płaszczyznach.
W większości przypadków takie wyposażenie wystarcza do komfortowego użytkowania stolarki – takich okien dostarczamy i montujemy najwięcej.
Spraw aby i Twój budynek miał ciepłe i szczelne okna. Co prawda w Zawierciu nie posiadamy biura sprzedaży, natomiast zapraszamy do Dąbrowy Górniczej, gdzie można zobaczyć wszystkie dostępne systemy okienne i wybrać właściwy dla siebie. Jeżeli natomiast potrzebujesz najpierw wyceny – zadzwoń, chętnie wykonamy bezpłatny pomiar i przygotujemy propozycję współpracy w zakresie montażu okien.