mail : kontakt@onesto.pl | telefon : +48 516 000 816

Prawidłowy montaż okien PCV w Zawierciu

Drzwi balkonowe 2-skrzydłowe Drutex IGLO Energy Classic w kolorze złoty dąb - ONESTO

Nowy dom, lub stary budynek, który nasi Klienci decydują się remontować bądź rozbudować zawsze wymaga gruntownej analizy na etapie projektowania. Podstawowe pytanie, które dotyczy stolarki okiennej zazwyczaj brzmi:

Jakie okna do nowego domu?

Ilość możliwości jest na szczęście skończona. Ze względu na materiał możemy bowiem wybierać w zasadzie z najpopularniejszych wariantów, czyli:

 • okna plastikowe (PCV)
 • okna drewniane
 • okna aluminiowe
 • okna drewniano-aluminiowe

Odpowiedź na pytanie jakie okna wybrać najczęściej przychodzi wraz z analizą stanu finansów i tego, ile chcemy wydać na stolarkę. Jesteśmy dalecy od haseł w stylu “okna są najważniejsze w całej budowie”, natomiast fakt – są dość istotne. Dlaczego?

Okna zamontowane na etapie budowy pozostaną tam przez co najmniej kilkanaście lat!

Czemu wybór okien jest trudny?

Temat rzeka, który zaczepiamy przy wielu realizacjach i w naszych poradnikach. Mnogość profili oraz systemów okiennych to jedno. Każdy z tych systemów możemy “uzbroić” dowolną liczbą elementów i wariantów. Producentów okien jest na dzień dzisiejszy kilkuset w Polsce. Gdyby podjąć próbę skonfigurowania wszystkich wariantów okien dostępnych w naszym kraju byłoby to kilkaset tysięcy opcji (jeżeli nie więcej).

Co w oknie można sobie wybrać?

 • producenta profilu/systemodawcę
 • głębokość zabudowy (np. 70, 80, 82, 90, 92, 100mm)
 • kolor rdzenia profilu
 • kolor laminatu (okleiny)
 • rodzaj wzmocnienia wewnętrznego (stalowe, z włókna szklaneg0)
 • rodzaj listew przyszybowych (okrągłe, “kanciaste” itp.)
 • okucia (oraz ich wyposażenie, to kolejne kilkanaście opcji)
 • pakiet szybowy (2, 3-szybowy, pakiety antywłamaniowe, dźwiękochłonne, odbijające promienie słoneczne, barwione itd.)
 • sposób montażu pakietów szybowych
 • wyposażenie dodatkowe (np. klamki, blokady, zatrzaski, ciepłe listwy podokienne itd.)

Jak człowiek, który nie jest specjalistą w budownictwie ma się na tym wszystkim znać i sobie z tym poradzić gdy opcji jest tak wiele?

Nie daj się zwariować!

W każdym aspekcie można przesadzić. Czy potrzebnie? Absolutnie nie.

Dobry stosunek jakości do ceny

Nasi klienci zdecydowali się wybrać okna, które:

 1. są ciepłe
 2. są wykonane z pierwotnego PCV
 3. mają dodatkową 3 uszcelkę
 4. posiadają gruby, niemal 5-centymetrowej grubości pakiet szybowy
 5. są produkowane w Polsce
 6. mają 5-letnią gwarancję realizowaną przez serwis producenta
 7. montowane będą warstwowo i na ciepłych podwalinach

Wybór padł na okna firmy Drutex. Profil IGLO Energy Classic w kolorze złotego dębu. Okna montowane na podwalinach z klinarytu oraz warstwowo przy wykorzystaniu 3-funkcyjnych taśm rozprężnych systemu Illbruck i3.

Okna posiadają standardowe wyposażenie. W każdym oknie jedno skrzydło jest uchylne, drzwi balkonowe wyposażone są w słupki ruchome. Każde skrzydło posiada zaczepy antywyważeniowe, które poprawiają bezpieczeństwo okna i uniemożliwiają otwarcie go z użyciem prostych narzędzi. Skrzydła uchylne posiadają opcję tzw. mikrowentylacji (klamka w pozycji 45 stopni w górę), która umożliwia delikatne rozszczelnienie stolarki. Każde skrzydło ma możliwość regulacji we wszystkich płaszczyznach.

W większości przypadków takie wyposażenie wystarcza do komfortowego użytkowania stolarki – takich okien dostarczamy i montujemy najwięcej.

Spraw aby i Twój budynek miał ciepłe i szczelne okna. Co prawda w Zawierciu nie posiadamy biura sprzedaży, natomiast zapraszamy do Dąbrowy Górniczej, gdzie można zobaczyć wszystkie dostępne systemy okienne i wybrać właściwy dla siebie. Jeżeli natomiast potrzebujesz najpierw wyceny – zadzwoń, chętnie wykonamy bezpłatny pomiar i przygotujemy propozycję współpracy w zakresie montażu okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.