mail : kontakt@onesto.pl | telefon : +48 516 000 816

Montaż rolet zewnętrznych do zabudowy na 4 piętrze w Sosnowcu

Rolety na 4 piętrze (czwartym) bloku, montaż w zabudowie na wykońćzonej elewacji

Montaż rolet zewnętrznych do zabudowy na gotowej elewacji i na wysokościach

Montowanie rolet zewnętrznych zgodnie z instrukcją producenta jest proste gdy się to potrafi i robi na co dzień. Na szkoleniach, gdy wszystkie narzędzia są przygotowane i pod ręką a otwór idealnie pasuje do montowanej rolety – montaż wydaje się banalnie prosty. Wyzwania zaczynają się później…

Jakie “utrudnienia” spotkały w Sosnowcu?

  • wykończona, ocieplona i otynkowana elewacja
  • nierówne otwory i ościeża
  • zamontowane nawiewniki (które musiały pozostać)
  • nieocieplone nadproża okienne
  • brak przygotowanej instalacji elektrycznej
  • wysokość – mieszkanie na 4 piętrze bloku, połowa rolet bez dostępu z poziomu balkonu – i to sprawiło, że kilku wykonawców przed nami zrezygnowało z podjęcia współpracy z Inwestorem

Jakie rolety wybrać?

Standardowe pytanie, które zadają nam Klienci.

Rolety, które polecamy i montujemy w większości to produkty polskiej firmy Krispol, które nie dość, że po prostu są dobrze wykonane, działają bezawaryjnie to jeszcze firma Krispol zapewnia świetną obsługę posprzedażową. Serwis reaguje na ewentualne zgłoszenia bardzo szybko dzięki czemu możemy jako autoryzowany serwis przeprowadzić wymianę np. silnika lub nadajnika w bardzo krótkim czasie.

Nasz Klient rozważał 2 opcje rolet:

  1. rolety standardowe, elewacyjne lub adaptacyjne (to to samo). Ich montaż odbywałby się wewnątrz wnęki okiennej po stronie zewnętrznej, bez ingerencji w elewację budynku. Kosztem tego niestety górna część skrzynki roletowej zasłoniłaby światło okna (16,5cm od góry) i po prostu część górna szyby okiennej będzie zasłonięta aluminiową skrzynką.
  2. rolety do zabudowy w warstwie ocieplenia (Krispol RS M3). Montowanie wiąże się z wycięciem górnej, zewnętrznej części ościeża, ociepleniem go z użyciem folii Aluthermo Quattro, która sprawi, że nadproże będzie ocieplone. Następnie montowana jest roleta a w ostatniej fazie prac skrzynka jest obudowywana styropianem i tynkowana pod kolor elewacji z użyciem tynku strukturalnego baranek w kolorze istniejących ścian.

Nasz Klient zdecydował się na opcję drugą – chciał aby rolety nie psuły mu widoku z okna a jednocześnie aby zapewniały pełne zaciemnienie i zabezpieczenie pomieszczeń od strony zewnętrznej.

Po konsultacji z Zamawiającym uzgodniliśmy, że najlepszym wariantem dla niego będą rolety zewnętrzne Krispol RZ M3 (rolety zewnętrzne do zabudowania styropianem) wyposażone w silniki autorskie Starcus z elektroniczną krańcówką i zewnętrznymi odbiornikami oraz sterowaniem z użyciem pilotów zdalnego sterowania, centralki WiFi oraz klawiszami naściennymi kierunkowymi.

 

Chcesz mieć rolety zewnętrzne w swoim mieszkaniu a do tej pory myślałeś, że “nie da się bo nie ma dostępu z zewnątrz”? Odwiedź nas, zadzwoń lub napisz wiadomość – zrobimy to również u Ciebie.

Chętnie pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązanie. Mimo tego, że siedzibę i biuro sprzedaży mamy w Dąbrowie Górniczej – obsługujemy również oddalone o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości, do Skawiny czy Zabrza też dowozimy sprawdzone produkty naszych zaufanych producentów i montujemy wszystko w pełni profesjonalnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.