mail : kontakt@onesto.pl | telefon : +48 516 000 816

Wymiana okna na drzwi przesuwne HS w Dąbrowie Górniczej

A może by tak wyjść z domu oknem?

 • Świetny widok z okna – jest.
 • Taras za oknem – jest.
 • Pomysł – jest.

Ale czegoś brakowało w tej historii. Zdrowy rozsądek podpowiada, że wychodzić przez okno na taras się nie powinno bo okno nie służy do wychodzenia – od tego mamy drzwi tarasowe/balkonowe.

Co zatem zrobić żeby wyjście na taras było bezpieczne i wygodne?

Odpowiedź jest dość prosta – zamontować drzwi tarasowe lub balkonowe (jak kto woli, nazewnictwo dowolne).

Nasi Klienci z Dąbrowy Górniczej mieli do wyboru 3 możliwości:

 • Drzwi balkonowe 2-skrzydłowe otwierane do środka (najtańsze ale i najmniej wygodne rozwiązanie, skrzydło jednak zabiera nam możliwość ustawienia wewnątrz pomieszczenia czegokolwiek co uniemożliwi otwarcie ww. drzwi)
 • Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne (PSK, “okno wypadające”, “drzwi z szyną”, “przesuwne drzwi uchylane” – jak kto woli), w każdym razie rozwiązanie w średniej półce cenowej, nie zabiera miejsca wewnątrz domu ale niestety – od dołu ma profil o wysokości 77mm a otwieranie nawet z okuciem automatycznym jest bardziej kłopotliwe i dla małych dzieci może być problematyczne.
 • Drzwi tarasowe typu HST (Drutex IGLO HS), najlepsze i wybrane przez klientów rozwiązanie – dzięki niemu próg ma jedynie 10mm i można przez niego swobodnie przejeżdżać rowerem, na rolkach, czy wózkiem inwalidzkim. Otwieranie i zamykanie jest bardzo łatwe i nie wymaga dużego zapasu siły. Radzą sobie z nim nawet małe dzieci 🙂

Drutex IGLO HS – sprawdzone i najszczelniejsze drzwi przesuwne HS wykonane z PCV

Klienci po wizycie w naszym salonie i “przejechaniu” się zarówno drzwiami uchylno-przesuwnymi jak i HS-em, podjęli decyzję, że komfort użytkowania jest o niebo lepszy i zdecydowali się na wybór drzwi Drutex IGLO HS. Profile w kolorze złotego dębu (okleina) obustronnie są najbardziej zbliżone do koloru starych okien zamontowanych w budynku (drewniane w kolorze dębu złotego).

Co zrobić żeby plan wstawienia drzwi przesuwnych w miejsce zwykłego okna się powiódł?

Zgodnie z naszą umową, którą za każdym razem zawieramy z Klientami rozpisane mamy to tak:

 • demontaż starego okna drewnianego wraz z utylizają
 • rozkucie dolnej części otworu okiennego
 • wykucie posadzki pod próg 60mm (próg drzwi, który ma 60mm jest zatopiony w posadzce)
 • utylizacja gruzu z rozkucia
 • montaż drzwi tarasowych typu HS w przygotowany otwór
 • uszczelnienie zamontowanej stolarki z użyciem piany poliuretanowej oraz uszczelniacza budowlanego w dolnej części drzwi

Najczęściej wykonujemy dodatkowo obróbkę tynkarską po obu stronach otworu, natomiast z racji tego, iż Inwestor wykonywał remont oraz wymieniał pokrycie tarasu – cała obróbka wykonywana była przez ekipę remontującą dom. Dodatkowe uszczelnienie (montaż ciepły) miało również na życzenie Zamawiającego zostać wykonane przez niego we własnym zakresie.

Chcesz zmienić swoje okno na drzwi przesuwne lub balkonowe? Odwiedź nas, zadzwoń lub napisz wiadomość – zrobimy to również u Ciebie.

Chętnie pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązanie. Mimo tego, że siedzibę i biuro sprzedaży mamy w Dąbrowie Górniczej – obsługujemy również oddalone o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości, do Jaworzna czy Gliwic też dowozimy sprawdzone produkty naszych zaufanych producentów i montujemy wszystko w pełni profesjonalnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.