mail : kontakt@onesto.pl | telefon : +48 516 000 816

Okna trapezowe z montażem w Jaworznie

Okna Drutex IGLO Energy złoty dąb trapezowe zamontowane w Jaworznie

Trójkątne okna? Nie – trapezowe, i to z PCV

Nasi Klienci z Jaworzna zdecydowali się kontynuować zamówienie realizowane u nas w kolejnym roku współpracy. Tym razem mieliśmy zamknąć otwory na 3 poziomie budynku, na poddaszu gdzie nie dość, że wiatr daje o sobie we znaki to jeszcze wciągnięcie ich na tą wysokość bez wygodnych schodów było nie lada wyzwaniem.

Inwestorzy kupili u nas sprawdzone i ciepłe okna plastikowe Drutex IGLO Energy Classic, które dostarczyliśmy im już w poprzednim roku – również z montażem. Okna wykonane są w 2-stronnym kolorze złoty dąb (okleina Renolit PX) oraz standardowo wyposażone w okucia firmy MACO Multimatic.

Czy okno trapezowe się otworzy?

I tak – i nie. W zależności od tego jaki kształt okno będzie dokładnie miało, jaką szerokość, wysokość, kąty nachylenia itd.

W przypadku okien trójkątnych lub trapezowych dokładnie ustalamy z Zamawiającym czy kąt nachylenia stolarki ma być odpowiedni do dachu (najczęściej) czy do istniejącego otworu.

Następnie w oparciu o pomiar technolog przygotowuje rysunek oraz ocenia możliwości rozwarcia lub uchyłu w takiej konstrukcji. Niestety ze względu na coraz “grubsze” profile okienne rosną ograniczenia związane z otwieraniem okien. Im mniejszy kąt wewnętrzny tym mniejsze prawdopodobieństwo, że okno będzie się otwierało.

W naszych jaworznickich oknach mogliśmy wykonać konstrukcję z zawiasami na środku lub z podziałem, który widać na zdjęciach realizacji. Klienci wybrali ten wariant nie bojąc się nawet tego, że mycie górnych, trójkątnych szyb z zewnątrz będzie “lekko” problematyczne.

Prawidłowy (warstwowy) montaż okien w Jaworznie

Świadomy Inwestor to najlepsze co nas jako doradców, sprzedawców i monterów może spotkać. Klienci mają pełne rozeznanie odnośnie tego jak dobrze zamontować stolarkę. Pan Krzysztof z opcji, które mu przedstawiliśmy wybrał warstwowe uszczelnienie okien z użyciem 3-funkcyjnej taśmy rozprężnej Illbruck z systemu i3, która w połączeniu z uszczelniaczem systemowym Illbruck zapewnia właściwą izolację złącza okiennego.

Pan Krzysztof zażyczył sobie od naszych monterów dodatkowego mocowania (ponad punkty wskazane w instrukcji) ze względu, że jak to ujął “piździ tu jak w kieleckim, to nie może wypaść”. Nie dyskutowaliśmy z tym, okna są przykręcone “gęściej” niż pozostałe 🙂

Montaż okien w konstrukcji drewnianej (do kantówek)

Realizujemy dokładnie tak samo jak w przypadku montażu w murze. Okno osadzone jest na zewnętrznej krawędzi ściany a wkręty ościeżnicowe zamiast w beton – wkręcane są w konstrukcję drewnianą.

Nie wiesz czy okno, które sobie wymarzyłeś się otworzy?

Wyślij do nas rysunek lub umów się na pomiar, sprawdzimy co da się zrobić. Chętnie dostarczymy do Ciebie wymarzony produkt i zapewnimy mu profesjonalny montaż. Jaworzno to jedna z wielu miejscowości, w których już byliśmy – do Ciebie też dotrzemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.