mail : kontakt@onesto.pl | telefon : +48 516 000 816

Wymiana okien z roletą zewnętrzną w Czeladzi

Wymiana okien balkonowych z roletą w Czeladzi - Drutex IGLO 5 i firma ONESTO

“A bardzo się będzie kurzyło?”

Średnio 6/10 naszych Klientów zadaje to magiczne pytanie. Nasi “znajomi” z branży mają tendencję do obiecywania bezpyłowych prac, idealnego porządku itp.

Możemy zapewnić Cię o wielu rzeczach, których jesteśmy pewni. W sumie o tym, że będzie się kurzyło i całe mieszkanie będzie do sprzątania też.

Z czego to wynika? Z tego, że w trakcie prac związanych z demontażem mimo tego, że staramy się zachować maksymalną ostrożność aby uszkodzeń było jak najmniej (delikatne wyrywanie okna “po kawałku”, czy odcinanie tynku przed demontażem) to tynk za każdym razem sypie się na głowę i podłogę. Nawet zabezpieczenie mieszkania foliami malarskimi nie gwarantuje sukcesu – kurz spada z nich w trakcie sprzątania i całe pomieszczenie i tak nadaje się do czyszczenia.

Aby zostawić po sobie lepsze wrażenie zabezpieczamy miejsca, które są najbardziej narażone na zabrudzenia oraz odkurzamy po sobie zostawiając porządek.

Demontaż okna z zamontowaną roletą zewnętrzną i parapetami

Inwestorzy z Czeladzi martwili się o to, czy w trakcie demontażu okna nie uszkodzimy zamontowanych przy nim parapetów, które chcieli zachować oraz rolety zewnętrznej, która zamontowana jest przy zestawie balkonowym. Problemem były ponad 20-letnie okna firmy Okfens, które niestety nie nadawały się już do dalszej eksploatacji ze względu na wygięcie profili i brak możliwości regulacji. Roleta i parapety miały jednak zostać – ich stan nie budził zastrzeżeń.

Pracę zrealizowaliśmy na 5

Dobrze dopasowane okna plastikowe (PCV) firmy Drutex IGLO 5, wyposażone w ciepły 3-szybowy pakiet sprawiły, że po montażu i wykonaniu obróbki tynkarskiej tynkiem Knauf MP-75 Klientom zostało tylko pomalowanie ościeża na wybrany przez siebie kolor. Zarówno strona wewnętrzna jak i zewnętrzna została wykończona estetycznie i przerosła oczekiwania Klientów, którzy wcześniej wymieniając drzwi wejściowe do swojego mieszkania musieli wykonać we własnym zakresie dodatkowe obróbki tynkarskie.

Parapety z demontażem i odzyskiem

W zdecydowanej większości przypadków demontaż i ponowny montaż parapetów jest możliwy pod jednym warunkiem: muszą być w takim stanie technicznym i wizualnym, żeby po zamontowaniu całość wraz z nowym oknem stanowiła spójną całość. Najczęściej parapety, które demontujemy montowane są “po koleżeńsku”, czyli z użyciem piany poliuretanowej, co sprawia, że ich demontaż z odzyskiem jest możliwy. W przypadku parapetów kamiennych zastrzegamy sobie jednak zawsze, że istnieje ryzyko pęknięcia takiego parapetu.

Dzięki zdemontowaniu co najmniej jednego z parapetów możliwe było prawidłowe uszczelnienie dolnej części okna i zabezpieczenie jej przed przedmuchami oraz przedostawaniem się wody do wnętrza pomieszczenia.

Co dała wymiana okien w mieszkaniu w Czeladzi?

Przede wszystkim szczelność, okna, przez które słychać było przejeżdżające nieopodal samochody zostały wymienione na takie, które po zamknięciu zapewniają ciszę wewnątrz. Inwestorzy z niedowierzaniem patrzyli również na to, że po zakończeniu prac okno wygląda tak jakby “magicznie” ktoś podmienił samą stolarkę nie ruszając niczego dookoła.

Wymiana zestawu balkonowego (drzwi balkonowe + okno) jest czymś co planujesz? Jesteś w dobrym miejscu.

Chętnie pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązanie do Twojego domu lub mieszkania. Zadzwoń, odwiedź nasze biuro lub wyślij wiadomość – dobierzemy takie okna i sposób montażu, który sprawi, że Twoje problemy związane z nieszczelnym czy zacinającym się oknem odejdą w niepamięć. Jesteś z daleka? Nie szkodzi. Dojedziemy również do Ciebie niezależnie od tego czy jesteś z Mierzęcic czy Chrzanowa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.